Základné údaje

Materská škola

Materská škola má  2 triedy s celodennou výchovou a vzdelávaním. Materská škola svoje učebné osnovy vytvorila na základe Štátneho školského vzdelávacieho programu. Všetky oblasti a štandardy sú rozpracované v Školskom vzdelávacom programe s názvom ,,Hrou spoznávam svet"!

Vlastné zameranie materskej školy:
Materská škola sa zameriava na formovanie vzťahu k životnému prostrediu, rozvíjaní enviromnetálneho cítenia a separovaní odpadu v každej triede. Všetky činnosti a aktivity sú zamerané tak, aby deti samé cez poznávanie chránili a upevňovali svoje zdravie, milovali a ochraňovali prírodu a prenášali to aj na svoje okolie mimo materskej školy. Zameriavame sa na podporu hudobného, výtvarné a tanečného talentu. Regionálne a kultúrne tradície udržiavame, spoznávame a podporujem prostredníctvom školských a aj miestnych vystúpení.

Pedagogickí zamestnanci materskej školy:
Zástupkyňa riaditeľa pre materskú školu :  Stanislava Matějková
                                                                         Jana Kopačková
                                                                         Klaudia Horná
                                                                         Zuzana Osrmanová

Materská škola v Mikušovciach píše svoju históriu od 1.9.1968. Za 40 rokov existencie sa vystriedalo viacero učiteliek. Od 1.7.2009 sa materská škola spojila so Základnou školou a spolu tvoria jeden právny subjekt Základná škola s materskou školou, Mikušovce 16.

Sánkovačka,   Edukačné aktivity,  Karneval v MŠ,  Návšteva u prvákov,

Výchovný koncert,  Návšteva mestskej knižnice a múzea v Ilave, Medzinárodný deň detí